#ettevõtlus
Man in aatrium

Marlon Dumas: kuidas panna tehisaru oma ettevõtte heaks tööle?

#koostöö #teadus #ühiskonnale
Women in front of monitor

Neurokõne abil saab kuulata ERR-i uudisteportaali artikleid

#ettevõtlus
Dmytro Fishman

Dmytro Fishman arendab ettevõtet, mis aitab arstidel paremini vähki diagnoosida

#teadus
Piret Luige portree

JÄRELVAATA: professor Piret Luik arutles inauguratsiooniloengul, kuidas suurendada naiste osakaalu informaatika õppijate seas

#teadus
Masinõpe

Masinõpe aitas tuvastada Eestis levivad viirusetüved, mis põhjustavad emakakaelavähki

#kestlikkus #teadus
Vasakult paremale Lisa Yankovskaya, prof Mark Fišel ja Maali Tars

Tartu Ülikooli masintõlkemootor toetab nüüd veel 17 soome-ugri keelt

Otsi uudist

22. mail kell 11–15 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis seminar „Teadus kõigile: kuidas muudab ühiskond teadust paremaks?“.
  • #avatud teadus
  • uudis
Noore teadlase preemia pälvis Tartu Ülikooli geneetika kaasprofessor Hedvig Tamman ja noore IT-teadlase preemia Tartu Ülikooli rakendusliku keeletehnoloogia juht Liisa Rätsep.
  • #tunnustamine
  • meist mujal
Et kevadiseks kokkutulekuks vaim valmis panna, kohtub Lauri Räpp Tartu Ülikooli tuntud ja värvikate vilistlastega, et vestelda ülikooliaja mälestustest, alma mater'i vaimust ning põhjustest, miks ikka ja jälle ülikooli tagasi tulla. Oma õpingutest nii Tartu Ülikoolis kui välismaal vestis talle ettevõtja Kristjan Korjus.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • ajaveeb
18. mail saavad tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimuvad loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
16. mail toimub Tallinnas Eesti doktorikooli karjäärikonverents, kus räägitakse doktoriõppe väärtusest ning doktorantide erialastest väljavaadetest. Oodatud on kõik Eesti doktorandid ja doktoriõppest huvitatud.
  • #õppimine
  • uudis
Uuel õppeaastal juba viiendat aastat järjest programm „Talendid Tartusse!“.
  • #õppimine
  • #esmakursuslane
  • uudis
Eesti Teaduste Akadeemia juhatus valis eesti keele ja selle õpetamise uurija-professoriks Birute Klaas-Langi ning tehisintellekti uurija-professoriks Meelis Kulli.
  • meist mujal
Lõputööde kirjutamisel on tudengitele abiks teenused ja materjalid eesti ja üldkeeleteaduse instituudist.
  • #teenused
  • uudis
24. aprillil kella 13–17 toimub Zoomis ja TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.
  • uudis
24. aprillil kl 14–18 toimub Brüsselis Euroopa süvatehnoloogia foorum „Deep Tech: Europe’s new wave of innovation“.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • #sisseastumine
  • uudis
Arengukava A2025 periood on peagi lõppemas ja ülikool on moodustanud komisjoni uue arengukava koostamiseks.
  • #juhtimine
  • #ülikoolist
  • uudis
Ida-Virumaa üleminek kestlikule majandusmudelile nõuab uute tehnoloogiate loomise kõrval mitmekesiste oskustega spetsialiste ning teadusmahuka ettevõtluse arendamise tuge.
  • uudis
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja Clevon AS sõlmisid kolmeaastase koostöölepingu, tänu millele saab TÜ isejuhtivate sõidukite labori katseautot kaugjuhtida.
  • pressiteade
Igal kevadel valivad kõik Tartu Ülikooli tudengid üliõpilasesindusse uued esindajad, kes toovad endaga kaasa värskeid ideid. Ka Sina võid esitada avalduse ja saada esindajaks!
  • uudis
Tartu Ülikooli senat edutas arvutiteaduse instituudi infosüsteemide kaasprofessori Kuldar Taveteri professori ametikohale.
  • #ülikoolist
  • uudis
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • uudis
Seekordseks külaliseks on informaatika õppekava magistrant Pavlo Pyvovar, kes leidis tee Tartu Ülikooli just tänu IT-tööstusmagistrantuuri programmile.
  • #sisseastumine
  • uudis
IT-tööstusmagistrantuur ootab esimese aasta IT magistrante kandideerima programmi, mis ühendab õpingud praktilise töökogemusega ettevõttes.
  • uudis
Arvutiteaduse instituudi taskuhäälingus on seekord külas tehisintellekti iduettevõtte Pactum AI juhtiv tarkvaraarendaja Arnel Pällo.
  • #vilistlane