Tartu ülikooli ideelabor alustab koostööd Tartu laste turvakoduga

Tartu ülikooli ideelabor alustab koostööd Tartu laste turvakoduga, et üheskoos lastes ettevõtlikkust arendada, teadusmaailma vastu huvi tekitada ning harivalt aega veeta. Eelmisel nädalal toimunud avaüritusel arutleti ettevõtluse teemadel, mõeldi välja põnevaid tulevikuideid, tutvuti 3D printeri ning puldi teel juhitavate robotitega.

TÜ majandusteaduskonna toetusel viidi eelmisel nädalal ideelaboris läbi esimene üritus - üheskoos arutleti ettevõtluse teemadel, söödi kringlit ning vahetati kingitusi. Lastel oli hulgaliselt ideid, kuidas maailma paremaks muuta - näiteks teleportimise kell, tiibadega seljakott ja robothobune! Kuna aga ideed ilma teostuseta on väärtusetud, alustati ka nende elluviimisega ning valmistati plastiliinist prototüübid.

Arutledes, mis üldse on ülikool, selgus, et see on "koht, kus omandatakse kõrgharidust", "õpitakse palju asju" ja "saab targaks". Ideelabori kohta ütlesid nad tabavalt, et see on "koht, kus mõeldakse uusi ideid välja". Ettevõtja olemuse ja rolli määratlemisel olid lapsed ühel nõul: "ettevõtja on see, kes võtab midagi ette" ja "mõtleb uusi asju välja ja teeb need teoks".

Laste külaskäigu puhul oli Ideelaborisse kohale tulnud ka TÜ arvutiteaduse instituudi koolirobootika üks eestvedajaid Alo Peets, kes tutvustas kõigile huvilistele töötavat 3D printerit ja samas printeris loodud tooteid. Lisaks sellele tõi Alo endaga kaasa ka erinevad puldiga juhitavad robotid, mille juhtimine laste seas eriti suurt elevust tekitas.

Lastega kaasas olnud kasvataja Merje sõnul on kogu Turvakodu pere väga rahul, et ideelabor neid külla kutsus: "Lapsed ootasid seda külaskäiku väga ja neile jääb see kindlasti väga pikaks ajaks meelde!". Samuti kinnitas ta, et võimalusel tulevad nad meeleldi uuesti ideelaborisse külla. Ka TÜ ideelabori juht Maret Ahonen on elevil: "Saime Tartu laste turvakoduga ametlikult sõpradeks, mis tähendab, et ees on ootamas palju ühiseid ettevõtmisi!"

Lisainfo: Maret Ahonen, TÜ ideelabori juht,737 4817, maret.ahonen@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp