Noorte äriideede konkursi Kaleidoskoop võitis nutikaid prille arendav meeskond

Möödunud nädala lõpus toimunud noorte äriideede konkursil Kaleidoskoop oli võidukas meeskond Io_developers, kes arendab prille, mille fookust saab mobiilirakenduse abil reguleerida.

Kaleidoskoobi lõppvooru jõudnud kümne idee hulgast tunnistati 17. mail Tartu Ülikooli Delta majanduskonverentsi raames toimunud finaalis parimaks meeskonna Io_developers nutikate prillide idee. Žürii nimetas võidutöö suurimateks plussideks töötavat prototüüpi ja tarbijate nõudlust toote järele.

Võidu toonud meeskonna moodustavad selle asutaja Elchin Aghazada, kes õpib Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas innovatsiooni ja tehnoloogia juhtimist, ning arvutiteaduse instituudi tarkvaratehnika üliõpilane Murad Mammadov. Io_developers on oma ideed lihvinud äriideede arendusprogrammis Starter.

Võitjad said peaauhinnaks pääsu Kopenhaagenis korraldatavale võistlusele University Startup World Cup ja üle-eestilisele Starteri finaalvõistlusele, mis toimub 2020. aasta alguses ärifestivalil Startup Day. „Ma usun, et kui Io_developers suudab plaanipäraselt edasi liikuda, läheb neil Kopenhaagenis väga hästi,“ ütles žürii esimees Vaido Mikheim.

Elchin Aghazada ja Murad Mammadov olid võidu üle väga õnnelikud. Aghazada sõnul on neil hoolimata suurest konkurentsist kavatsus minna Kopenhaagenisse võitma. „Praegu otsime investeeringut, et oma toodet veelgi edasi arendada. University Startup World Cupi 15 000-dollariline võidusumma aitaks sellele kõvasti kaasa,“ ütles Aghazada.

Teine Kaleidoskoobil tunnustuse pälvinud meeskond Quantofin esitles lahendust, mis aitab investoritel tehisintellekti abil vähendada kauplemisriske. Quantofini premeeriti tasuta piletitega järgmise aasta ärifestivalile Startup Day.

Tartu linnavalitsuse rahalise preemia võitis meeskond Akvalabs, kes aitab suunata kalakasvatuse jääke põllumajandusse. Kutse Tallinnas toimuvale haridustehnoloogia konverentsile EXEX võitis Starteri Tartu programmi meeskond A Story, kes arendab rakendust, mille abiga lapsed saaksid omandada paremad lugude jutustamise oskused. Kaks tasuta piletit konverentsile „Dare to Learn“ Helsingis võitis meeskond Futuclass, kes lõi virtuaalreaalsusmängu loodusteaduste õppimiseks.

Žüriisse kuulus lisaks Tartu Teaduspargi projektijuhile ja mentorile Vaido Mikheimile ka pikaajalise kogemusega ettevõtja Kuldar Leis ning ettevõtte Fleet Complete Nordic tehnoloogiajuht Jüri Tarkpea.

„Kaleidoskoobil oli seekord mitu ideed, mis võivad omas valdkonnas maailma muuta, alates finantstehnoloogiast ning lõpetades meditsiini ja kalakasvatusega. Elluviimine on ülimalt raske nagu ikka, aga Tartus õppivad tudengid on korduvalt varemgi toored ideed suureks äriks arendanud,“ kommenteeris seekordset võistlust Kuldar Leis.

Noorte äriideede konkurss Kaleidoskoop toimus kaheteistkümnendat korda. Konkursi korraldamist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Vaata ürituse fotosid Facebookist.

Lisateave: Andres Vaher, TÜ Ideelabori kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5558 7359, andres.vaher@ut.ee