Sülearvutid
Arvutiteaduse instituudi esmakursuslastel* on võimalik laenutada alates semestri algusest IT Akadeemia programmi raames sülearvuteid. Sülearvuti kättesaamisel allkirjastab tudeng akti, millega kinnitab, et on tutvunud laenutamise tingimustega.
Teise ja kolmanda aasta tudengitel tuleb saata e-kiri aadressile ati.comp [ät] ut.ee.
Spetsifikatsioonid:
HP Elitebook 840 G6: 14" FHD IPS; i5-8650U; 16 GB DDR4 2666; 521 GB PCIe NVMe SSD; ID-kaardi lugeja; Intel ac + BT5.0; Backlit SWE/FI klaviatuur; kott; 3a garantii (RH222165)
Sülearvuti saamiseks peavad tudengid esitama taotluse, seda saab teha täites ära taotlusvormi. Sülearvuteid saab hakata taotlema alates esimese semestri esimesest päevast ja selle kohta saadetakse tudengitele ka vastav teave.
* Eelisjärjekorras saavad arvuteid bakalaureusetudengid ning seejärel magistrandid.
Sülearvutite laenutamine ATI informaatika ainete õppimiseks muudelt erialadelt
Semestris vähemalt 6 EAP eest TÜ arvutiteaduse instituudi informaatika aineid sooritavad tudengid saavad vabade arvutite olemasolul laenutada neid Delta raamatukogust. Raamatukogust arvutite laenutamisel teiste instituutide tudengitele eelistatakse õppureid, kes on valinud informaatika oma kõrvalerialaks, aga ka teisi, kes reaalselt osalevad arvutiteaduse instituudi ainetes ning tudengeid, kes võtavad arvutiteaduse instituudist rohkem ainepunkte nii eelmise kui ka jooksva semestri arvestuses. Eelisjärjekorras saavad arvuti laenutada päevase õppe täiskoormusega tudengid. Laenutatud arvuti tuleb tagastada pärast arvutiteaduse instituudi ainete läbimist.
Sülearvuti laenamine on hüve. Arvutiteaduse instituut säilitab õiguse erandjuhul arvuti tagasi küsida 2-nädalase etteteatamisega, ilma seda põhjendamata. Vajadus võib tekkida seoses valeandmete esitamisega, kursustelt välja kukkumisega/ mittereaalse õppimisega või mõnel muul ettenägematul põhjusel.
Teiste erialade tudengid saavad sülearvuteid laenutada Delta keskuse raamatukogust, kirjutades raamatukoguhoidjale liina.jurimaa [ät] ut.ee (Liina Jürimaale), kirjeldades arvutiteaduse instituudis läbitud aineid eelmisel ja sel semestril.
Tarkvara sülearvutis
Sülearvutisse on eelnevalt paigaldatud:
- Windows 10 Enterprise (versioon 1703)
- Microsoft Office 2016
- Symantec Endpoint Protection
Arvuti kõvakettal on C:\INSTALL kaustas lingid alustavale tudengile oluliste tarkvaraviidetega:
- Ninite installeerimise pakett valitud tarkvaraga
- Link OpenVPN tarkvara paigaldamise juhendile
- Link Ninite tarkvaraveebilehele (saad valida ise paigaldatava tarkvara)
ADP
Tudengi vastutus
Kuna tudengid on laenutamise lepingu tingimustest tulenevalt kohustatud ka rahaliselt vastutama arvuti korrashoiu eest, siis on pakkuda tavalisele garantiile lisaks ka Accidental Damage Protection (ADP) garantii, mis kaitseb olukordade eest, kus kasutaja on ise oma sülearvutit kogemata vigastanud. Senised kogemused on näidanud, et ilma ADP-ta läheb parandustöödeks 200-1000 eurot.
ADP katab:
- ekraani ja korpuse füüsilised vigastused
- katkise klaviatuuri (katkiste klahvide puhul tuleb kogu klaviatuur välja vahetada)
- vedelikukahjustused emaplaadil
ADP saab osta 150 euro eest Narva mnt 18 ruumist 2051. ADP lisandub arvuti tavalisele garantiile ning lõpeb samal ajal.
Sülearvutikasutaja meelespea:
- IT Akadeemia arvutitele ON KEELATUD peale panna ja hoiustada illegaalselt saadud tarkvara!
- Meie nõudmisel on teil kohustus tuua arvuti kontrollimisele!
- Kleepse EI TOHI arvutilt eemaldada ega üle katta!
- Ärge kasutage arvutit pehmel pinnal, näiteks oma süles või voodi peal!
- Ärge väänake toitejuhet!
- Soovitatav on panna oma arvuti parooli alla.
- Soovitatav on olulisi andmeid varundada (back up). Selleks võib kasutada näiteks ülikooli nn Dropboxi ehk Owncloudi (owncloud.ut.ee - ülikooli kasutaja)
- Arvutit EI TOHI anda kolmandatele isikutele!
- Avalikus kohas hoida arvutil silma peal! Varguse korral tuleb teha avaldus politseisse ning tuua avalduse koopia instituuti.
Sülearvuti laenutamise tingimused
Sülearvuti rikete puhul pöörduge Narva mnt 18 ruumi 2051 või kirjutage aadressile ati.comp [ät] ut.ee.