IT-tööstusmagistrantuur
Talendikiirendi IT-magistrantidele
IT-tööstusmagistrantuur on Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi informaatika, tarkvaratehnika ja andmeteaduse esimese aasta magistrantidele mõeldud õpinguvorm, mille raames läbitakse 50% õppest partnerettevõttes. Programm kestab üks aasta, juuni 2021 kuni juuni 2022.
Tudengeid ja ettevõtteid sobitatakse omavahel vastavalt oma ühistele huvidele ja uurimissuundadele. Üliõpilane õpib personaliseeritud õppekava alusel, mis on kohandatud vastavalt ettevõtte arengusuundadele. Tudengil on võimalus küsida ettevõttelt suunseid valik- ja vabaainete valikul, mis toetaksid tema professionaalsete ja ülekantavate oskuste arengut. Loe IT-tööstusmagistrantide tegemistest lähemalt meie blogist.
Programmiga juba liitunud ettevõtted:
Mida IT-tööstusmagistrantuur sulle annab?
- 50% õpingutest toimub partnerettevõttes - suurusjärgus 20 tundi nädalas on seotud ettevõtte põhiste tegevustega.
- Kirjutad oma magistritöö Sinule ja partnerettevõttele huvipakkuval teemal, mis on seotud konkreetse ettevõtte arengusuundade analüüsimise ja rakendamisega.
- Saad võimaluse rakendada uusimaid akadeemilisi teadmisi ja ideid ettevõtte arenguks.
- IT-tööstusmagistrantuuris osalemise kogemus muudab Sind tulevikus tööturul konkurentsivõimelisemaks - programmi lõppedes oled spetsialist, kes on juba süvitsi panustanud ettevõtte arengusse.
- Õpid tundma Eesti ettevõtlusmaastikku ja lood laia kontaktvõrgustiku.
- Liitudes programmiga saad osaks IT-tööstusmagistrantuuri kogukonnast, kus koos teiste IT-tööstusmagistrantidega jagate nii väljakutseid kui rõõmuhetki.
- Programmis osaledes saad stipendiumi. Stipendiumit ei saa kasutada samaaegselt teiste stipendiumitega, v.a. Reet ja Teet Villigi, Cybernetica ja Ülo Kaasiku stipendiumitega.
- Stipendiumi suurused on 660-900€/kuus.
2021. aastal on kandideerimine avatud 24. märtsist–14 aprillini.
Laura Ruusmann, IT-tööstusmagistrant STACCis:
Liitusin tööstusmagistrantuuriga, sest see tundus hea võimalusena saada erialast töökogemust. Tihti juhtub, et niisama tööle minnes jääb koolis käimine tagaplaanile ning tööstusmagistrantuur tundus nagu koht, kus saaksin töökogemuse, olles siiski aktiivselt õpinguid jätkamas. Olen programmi käigus õppinud palju selle kohta, kuidas minu erialaseid teadmisi tarkvaralahenduste loomiseks kasutada. Lisaks olen saanud kogemusi suhtlemaks klientidega, kes soovivad oma rakendustesse lisada masinõppemudeleid. Olen saanud oma teadmisi rakendada päriseluliste probleemide lahendamisel, mis on olnud hea vaheldus minu senisele väga akadeemilisele õppetööle.
Anastasiia Shevchenko
IT-tööstusmagistrantuuri programmijuht
anastasiia.shevchenko [ät] ut.ee
737 6415