Ettevõtluskoostöö
Tartu Ülikooli üks põhiülesandeid on teaduspõhise ühiskonna arengu toetamine. Selleks on tarvis tugevat teadust, väga kvaliteetset kõrgharidust ning toimivat koostööd ettevõtete ja avaliku sektoriga.
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis oleme selleks loonud väga eripalgelisi koostööformaate, mis võimaldab ettevõtetel ülikooliga koostööd alustada soovitud mahus ja tasemel.
Korraldame juba viiendat aastat laiemale publikule mõeldud avalikke andmeteaduse seminare, mille raames annavad oma teadmisi edasi andmeteaduse teemadega tegelevad teadlased, õppejõud, tudengid, vilistlased ja ettevõtete esindajad. Samuti panustame eksperditeadmistega teiste ürituste (nt sTARTUp Day ärifestival, Tartu Ettevõtlusnädal jm) programmidesse, et tõsta teadlikkust digitaliseerimise ja IT-lahenduste võimalustest.
Sügiseti ootame ettevõtetelt andmestikke erinevate ainete kursuseprojektideks, mille raames õpivad tudengid rakendama sobivaid andmeteaduse ja masinõppe meetodeid, et andmete põhjal kasulikke järeldusi teha ja mudeleid luua. Ettevõtete jaoks on see suurepärane võimalus kinnitada või ümber lükata esialgset hüpoteesi või proovida midagi, milleks seni aega pole olnud, uue andmestiku peal.
IT-tööstusmagistrantuur aitab ühildada akadeemilise õppe praktilise tööga partnerettevõttes. Nii koolitame näiteks tipptasemel andmeteadlasi, analüütikuid, tarkvaraarendajaid ja digitootejuhte, kes juba õpingute ajal hakkavad ettevõtte arengu heaks rakendama uusimaid akadeemilisi teadmisi ja ideid.
Oleme käivitanud ka Sandboxi disainmõtlemise ja digitootejuhtimise programmi, mille eesmärgiks on arendada disainmõtlemise ja digitootejuhtimise haridust Tartu Ülikoolis ja koostöös ettevõtetega leida lahendusi reaalelulistele probleemidele.
Järjepidevalt kasvatame ka teadus- ja arenduskoostööd erinevate ettevõtetega, mille juures on väga suureks toeks olnud Archimedese nutika spetsialiseerumise programm. Näiteks, alles hiljuti käivitasime isejuhtivate sõidukite labori koostöös Boltiga.
Peamised kompetentsid
Suurim potentsiaal koostööks ettevõtetega on meie enda teadusvõimekusest lähtuv:
- Tehisintellekt ja masinõpe, sh sügavad närvivõrgud
- Küberturvalisus ja andmeturve
- Krüptograafia ja kvantkrüptograafia
- Kvantarvutite programmeerimine
- Äriprotsesside modelleerimine ja -kaeve
- Keeletehnoloogia, sh. masintõlge, kõnesüntees jne
- Bioloogiliste ja terviseandmete analüüs
- Isejuhtivate sõidukite tehnoloogiad
- Intelligentsed transpordisüsteemid ja targa linna tehnoloogiad
- Hajussüsteemid ja teadusarvutused
- Suurandmete tehnoloogiad
- Asjade internet (IoT)
- Tarkvaraarendus, tarkvaratehnika, avatud tarkvara
- Informatsiooni ja signaalide kodeerimine
- Andmete visualiseerimine
- Hägusloogika, matemaatiline loogika jne
- Programmeerimiskeelte semantika ja veakindlus
- E-õppe ja õpianalüütika tehnoloogiad
IT Akadeemia teadusmeetme toel oleme tugevdanud eriti tehisintellekti ja masinõppe, andmeteaduse, robotite-inimeste koostöö ja asjade interneti suundi.
Loe lähemalt arvutiteaduse instituudi uurimisrühmade ja -laborite kohta.
Kontakt
Oleme alati avatud uutele ja põnevatele koostöövõimalustele!
Võta ühendust meie ettevõtlussuhete meeskonnaga:
Anne Jääger
ettevõtluskoostöö juht
anne.jaager [ät] ut.ee
tel: 737 6415
Anastasiia Shevchenko
ettevõtluskoostöö koordinaator
anastasiia.shevchenko [ät] ut.ee
tel: 5599 6620
Annet Muru
ettevõtluskoostöö koordinaator
annet.muru [ät] ut.ee
tel: 5323 5266